Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Jestem z gór, rodzice nauczyli mnie prostej pobożności. Jak mógłbym nie wspierać kogoś, kto robi tyle dobrego dla innych ludzi? Wierzę, że to się Panu Jezusowi podoba. Zawsze powtarzam: nie szukajmy za wszelką cenę negatywnych cech u innych. Jak się ktoś uprze, to zawsze coś wyszuka. Ja szukam pozytywów i takie widzę u Jurka Owsiaka. Miał pomysł na to, jak wesprzeć służbę zdrowia, i udało mu się go zrealizować. Robi to w świetny sposób – mówił ks. Byrt „Wyborczej”, pytany o to, dlaczego wspiera Owsiaka.

Relacja na żywo z 28. Finału WOŚP.

Wspiera zresztą nie tylko WOŚP, lecz także wiele innych inicjatyw charytatywnych. Do 28. Finału WOŚP przyłączyły się także inne ewangelickie parafie w całej Polsce, parafie m.in. w Piszu oraz Łodzi przeznaczyły ofiarę zebraną na niedzielnych nabożeństwach na WOŚP. Orkiestrę wsparła także parafia w Bytomiu-Miechowicach.

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje – sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

„Gazeta Wyborcza” włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wesprzyj naszą puszkę na www.siepomaga.pl/gwwosp

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.