Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Blokadę wszystkich przejść granicznych, z których mogą korzystać samochody ciężarowe, zapowiedział wiceprzewodniczący Unii Przewoźników Samochodowych Słowacji Stanislav Skala. Miała się rozpocząć w niedzielę o godzinie 22. T

o efekt trwającego od wtorku protestu przewoźników. Domagają się obniżenia stawki podatku drogowego o połowę, wstrzymania pobierania opłat za przejazdy autostradami i drogami szybkiego ruchu przez firmę SkyToll oraz rezygnacji z opodatkowania diet za podróże graniczne.

Policja: Nie ma utrudnień na granicy w Zwardoniu

Żywieccy policjanci zapewniają, że na razie na granicy w Zwardoniu nie ma żadnych utrudnień. Przejazd odbywa się normalnie. Dotarł do nich sygnał, że dalej, na Słowacji, samochody ciężarowe jadą powoli utrudniając ruch, ale to była informacja tylko od jednego kierowcy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.