Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nocy z piątku na sobotę około godziny 3 policjanci z cieszyńskiej komendy odebrali zgłoszenie, według którego w jednym z domów na terenie Cieszyna miało dojść do ciężkiego zranienia 36-letniego mężczyzny. Z informacji wynikało, że sprawca jest na miejscu zdarzenia.

36-latek leżał na podłodze

Pod wskazanym adresem policjanci zastali nieprzytomnego 36-latka leżącego na podłodze. Obok niego stał mężczyzna, który przyznał, że jest sprawcą zdarzenia. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Rannemu 36-latkowi ratownicy medyczni natychmiast udzielili pomocy. Niestety, nie udało się go uratować.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Policjanci przesłuchali pierwszych świadków. Ustalili, że 48-letni mężczyzna podejrzewany o zbrodnię nie ma stałego miejsca zamieszkania. W ostatnim czasie przebywał na terenie Cieszyna. Został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze weryfikują wszystkie zgromadzone informacje oraz ustalają okoliczności zdarzenia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Cieszynie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.