Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uczestnicy wydarzenia czytać będą Księgę Jozuego w przekładzie ekumenicznym. Wersety starotestamentowej księgi przeczytają: przedstawiciel wyznania prawosławnego, grekokatolickiego, baptystów oraz reprezentanci Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Obecni będą przedstawiciele środowiska akademickiego, lekarskiego, artystycznego, samorządowcy. Wystąpi także osoba niewidoma, która odczyta Pismo Święte za pomocą alfabetu Braila.

Spotkaniu towarzyszą dwie wystawy. W galerii na piętrze prezentowana jest wystawa grafiki Romana Terzyka pt.: „Pielgrzym”. Z kolei na parterze prezentowana jest wystawa fotografii Marka Bernackiego pt.: Ludzie Ziemi Świętej. Na wystawie zobaczyć można kilkadziesiąt zdjęć wykonanych podczas pobytu w Ziemi Świętej w czerwcu 2019 roku przez prof. ATH dr hab. Marka Bernackiego, dziekana wydziału humanistyczno-społecznego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Wystawy prezentowane będą do końca stycznia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.