Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Nazywam się Lena i mam pomysł jak rozwiązać problem wandalizmu. Morzna by postawić budki z wielka tablicą kredową. Codziennie wieczorem ktoś będzie zmazywał tablice. Będę bardzo wdzięczna jeśli weźmie pani pod uwagę mój pomysł” - napisała 9-latka (pisownia oryginalna).

Pani burmistrz zaprosiła dziewczynkę na spotkanie

Lena została zaproszona przez Gabrielę Staszkiewicz na spotkanie. - List Leny bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a zaproponowane rozwiązanie okazało się bardzo trafne. Szukamy miejsc w przestrzeni miasta, ale także w instytucjach miejskich i placówkach oświatowych, by pomysł został zrealizowany – mówi burmistrz Cieszyna.

- Zachęcam dzieci i młodzież do kontaktu. Jeśli mają swoje przemyślenia na temat funkcjonowania miasta, pomysły na udogodnienia dla nich ważne, chętnie je poznam i w miarę możliwości wcielę w życie - dodaje.

Nie wiadomo jeszcze, jaką formę będzie miała rozwiązanie zaproponowane przez dziewczynkę, czy będzie to fragment ściany pomalowany farbą kredową, czy też tablica wyłożona odpowiednią tapetą. Symbolicznego oddania do użytku tego miejsca dokona Lena.

Do napisania listu zainspirowała dziewczynkę tematyka zajęć odbywających się w szkole.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.