Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stajnia miejska mieści się w zabytkowym parku Habsburgów w Żywcu. Połączona jest z minizoo, które jest dużą atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Znajdują się tutaj m.in. konie, pawie, daniele, świnki, ptaki, owce, kozy i osioł. Zwierzęta są uwielbiane szczególnie przez najmłodszych gości. W pobliżu znajduje się również pasieka.

Antoni Szlagor, burmistrz Żywca, poinformował, że od kilkunastu dni minizoo ma dwoje nowych mieszkańców. To piękne kózki. - W związku z tym stajnia oraz Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu ogłosiły konkurs na imiona dla zwierzątek - informuje burmistrz.

Swoje propozycje można składać na facebookowym profilu Miejskiego Centrum Ekologicznego. Głosowanie potrwa do północy w niedzielę 2 lutego. Zwycięzca może liczyć na piękny upominek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.