Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi, zastali kompletnie pijanego mężczyznę, który podczas interwencji zaatakował i znieważył policjantów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej. Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jego roczne dziecko nie chce niczego jeść ani pić.

Zgłaszający miał bełkotliwą mowę, co wskazywało, że może być nietrzeźwy. Dlatego operator powiadomił o zgłoszeniu i swoich wątpliwościach komendę w Bielsku-Białej.

Pijany 38-latek zasłaniał się RODO

Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi. Kiedy dotarli pod drzwi mieszkania, otworzył im kompletnie pijany, arogancki 38-latek.

- Potykał się o własne nogi, a na pytania o dane personalne odrzekł, że nie przedstawi się, bo chroni go RODO. Okazało się, że w mieszkaniu nie było nikogo innego - nietrzeźwy mężczyzna sam sprawował opiekę nad swoim 14-miesięcznym synem - wyjaśniają bielscy policjanci.

Mundurowi polecili, aby na miejsce wezwał opiekę dla syna. Mężczyzna zawiadomił swoją partnerkę, matkę chłopca, żeby wróciła do domu. W międzyczasie robił się coraz bardziej agresywny i arogancki, zaczął znieważać policjantów. W pewnym momencie ruszył na nich z impetem, odpychając i próbując uderzyć w twarz jednego z nich.

Mężczyźnie grożą trzy lata więzienia

Policjanci obezwładnili bielszczanina, a dziecko, całe i zdrowe, przekazali pod opiekę matce. Ustalili, że kobieta, wychodząc z domu, zostawiła je pod opieką innego członka rodziny.

Patrol doprowadził 38-latka do komisariatu przy ul. Składowej. Tam badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna znalazł się w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzuty znieważenia mundurowych oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  500+ wstaje z kolan
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Bardzo, bardzo biedne dzieciątko. Co się dzieje ? Płodzić to chętnie, ale zapewnić radość dzieciństwa, to już przerasta? Najlepiej zamknąć oczy i jeszcze jednego kielicha wlać w siebie? Zażyć jeszcze dopalacza i samiec jest już zadowolony?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  pół promila a bełkotał i potykał się?? Komu te bajki??
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ot, takie zwykłe opowiastki z codziennego życia suwerena...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0