Uzdrowiskowa atrakcja przyciąga do Jaworza wielu ludzi. Niestety w najbliższych tygodniach tężnia w tutejszym parku będzie nieczynna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tężnie są w Polsce coraz bardziej popularne. Znajdują się już nie tylko w Ciechocinku. Takim obiektem może pochwalić się chociażby graniczące z Bielsko-Białą Jaworze, które - starając się o status uzdrowiska dla swojej miejscowości - uruchomiło tężnię w parku.

Dowożona tutaj solanka jest pompowana z podziemnego zbiornika i spływa po gałązkach, a spacerujący wokół ludzie wdychają jej opary pomagające m.in. w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego czy alergii. Tężnia codziennie przyciąga wielu turystów i mieszkańców, którzy chcą polepszyć swoje zdrowie.

Tężnia w Jaworzu nieczynna

Niestety w najbliższych tygodniach nie będzie można z niej korzystać. - Jaworzańska atrakcja uzdrowiskowa zostaje zamknięta. Nie jest to jednak awaria, a jedynie coroczna akcja konserwacyjno-remontowa - poinformował urząd gminy.

Urzędnicy wyjaśniają, że czyszczenie i konserwacja obiektu potrwają do 31 marca. Tężnia zostanie ponownie uruchomiona 1 kwietnia.

- Jaworzan i ich gości wciąż jednak zapraszamy w okolice tężni, do parku zdrojowego, na Goruszkę, gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem i zrelaksować się na łonie natury - zachęcają urzędnicy z Jaworza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem