Droga ekspresowa S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej umożliwi szybką i wygodną jazdę. W internecie pojawiła się wizualizacja przebiegu całej trasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na drogę S1 kierowcy czekają od lat. Ekspresówka od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa ruchu oraz wpłynie na poprawę jakości podróżowania, w tym obniżenia kosztów transportu.

Trasa o długości około 40 km ma przebiegać po nowym śladzie.

Skomplikowaną inwestycję podzielono na cztery odcinki: węzeł Kosztowy II - węzeł Oświęcim (bez węzła), węzeł Oświęcim (z węzłem) - Dankowice, Dankowice - węzeł Suchy Potok (z węzłem) oraz obwodnicę Oświęcimia.

Teraz wszyscy kierowcy mogą zobaczyć, jak będzie wyglądać trasa. Portal OświęcimOnline.pl opublikował wizualizację całego jej przebiegu.

 

Przetargi na budowę S1

Przetargi na cztery odcinki drogi ekspresowej S1 ogłoszono w zeszłym roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła już oferty w przetargu na odcinek II: węzeł Oświęcim (z węzłem) - Dankowice.

Umowy z wykonawcami odcinków, przy braku odwołań, GDDKiA chce podpisać w drugim kwartale tego roku, a realizacja inwestycji planowana jest na lata 2021-2023.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zgadzam się, że droga jest marzeniem kierowców. Trzeba sobie jednak zdać sprawę, że jej przebieg wyznaczono przez teren ochrony pośredniej źródeł w Dankowicach i w związku z tym kilka tysięcy ludzi straci możliwość korzystania z własnego wodociągu. W sytuacji, kiedy mamy suszę, nie jest to chyba najlepsza perspektywa. Dlaczego nie inną trasą? Bo interesy kopalni lub kopalń. Mieszkańców nikt nie słucha, oni płacą za spełnianie marzeń. Kto zapłaci za brak wody naszym dzieciom i wnukom?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Węzeł Suchy Potok w Bielsku to chyba po pigułach albo po alko ktoś projektował
  Zamiast zwykłej koniczynki jest pozawijane jak wąż cudo z 8 wiaduktami - gdzie prędkość na łącznicach będzie <40km/h

  Widocznie projektant w umowie ma stawkę jako procent z wartości kontraktu.
  Im droższe w projekcie i realizacji tym więcej $$ dla projektanta.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  a kiedy zakończenie budowy odcinka Przybędza - Milówka?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Błagam! Tylko nie wizualizacja!!! Ile ich już w naszym województwie było, a ile z nich choć trochę była podobna do rzeczywistości??
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Żeby jeszcze przy wizualizacji pokazali nazwy mijanych miejscowości!!! Wg. mnie to niedoróbka.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0