Od 15 marca osoby przekraczające granicę polsko-czeską w celach zawodowych powinny mieć przy sobie dokumenty potwierdzające ten fakt. W innym przypadku zostaną objęte kwarantanną.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aby w ogóle przekroczyć granicę, musimy mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport. To jednak nie wystarczy, by nie zostać objętym przymusową, dwutygodniową kwarantanną.

– Osoby zatrudnione w czeskich firmach powinny mieć ponadto ze sobą umowę o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę. Prywatni przedsiębiorcy, prowadzący w Republice Czeskiej działalność gospodarczą powinni mieć przy sobie zaświadczenie potwierdzające prowadzenie tej działalności – wyjaśnia Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Warto nie zapomnieć wziąć ze sobą tych dokumentów, gdyż bez nich każdy powrót do Polski będzie oznaczał 14 dni domowej kwarantanny.

– W związku z zamknięciem granic w Republice Czeskiej osoby podróżujące służbowo do Polski, także zobowiązane są do posiadania przy sobie poza paszportem lub dowodem osobistym zaświadczenia z pracy, umowy o pracę, potwierdzenia prowadzenia działalności gospodarczej – dodaje Koczwara.

Polska w czasach koronawirusa. Czekamy na wasze spostrzeżenia, o czym powinniśmy napisać. Piszcie: listy@wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rozumiem że ktoś pracuje w Niemczech, Norwegii czy Holandii ale w Czechach ? Wytlumaczy ktoś z miejscowych dlaczego to się oplaca, ile można zarobić więcej ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0