Władze Cieszyna czekają na otwarcie przejścia granicznego na moście Wolności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wprowadzenie kontroli na przejściach granicznych spowodowało duże trudności przede wszystkim z wjazdem do Polski od strony Republiki Czeskiej. Na granicy tworzą się gigantyczne kolejki.

– Obserwując sytuację w Cieszynie-Boguszowicach od wczesnych godzin porannych w poniedziałek 16 marca, interweniowaliśmy u wojewody w sprawie uruchomienia dodatkowego przejścia do Czeskiego Cieszyna przez most Wolności. Skierowanie tam ruchu samochodów do 3,5 t i podróżujących tylko w celach służbowych bądź zawodowych w naszej opinii znacząco by odciążyło przejście w Boguszowicach. Czekamy na odpowiedź wojewody i MSWiA - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Chcą otwarcia przejścia na moście Wolności w Cieszynie

Pierwsze reakcje na apele samorządowców już są. Zapadła decyzja o otwarciu przejścia granicznego Gołkowice-Zavada. - Przejście będzie służyło wyłącznie obsłudze osób pracujących i mieszkających po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Ważne, by osoby korzystające z tego przejścia posiadały przy sobie potwierdzenie zatrudnienia w Republice Czeskiej. W innym przypadku będą z przejścia zawracane - informuje Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Urzędnicy liczą, że na apel i wniosek burmistrz Gabrieli Staszkiewicz, aby otworzyć przejście graniczne na moście Wolności w Cieszynie, poparty przez wszystkich wójtów i burmistrzów oraz starostę powiatu cieszyńskiego, pozytywnie odpowiedzą wojewoda i minister spraw wewnętrznych i administracji.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Chcieliby codziennie przenosić polskie wirusy do Czech i na odwrót.............mogą choćby czasowo zamieszkać w Czechach i nie będzie problemu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0