Mamy pierwszą ofiarę koronawirusa w Szczyrku - poinformował Antoni Byrdy, burmistrz tego miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O śmierci mieszkańca Szczyrku w poniedziałek przed południem oficjalnie poinformowały władze tego miasta.

- Na podstawie oficjalnej informacji, którą otrzymałem przed chwilą z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego, muszę przekazać przykrą i smutną wiadomość - mamy pierwszą ofiarę koronawirusa w Szczyrku. Zostały wszczęte wszelkie procedury, obowiązujące w takim przypadku - napisał burmistrz Antoni Byrdy w specjalnym oświadczeniu.

Zakażony koronawirusem 83-letni mieszkaniec Szczyrku zmarł w szpitalu w Tychach

Chodzi o 83-letniego mężczyznę, który został przewieziony do szpitala w Tychach, gdzie według naszych informacji zmarł w nocy z sobotę na niedzielę.

Śmierć mężczyzny potwierdziło już Ministerstwo Zdrowia. Poinformowało, że miał on choroby współistniejące. To ósma ofiara koronawirusa w Polsce.

Komunikat w tej sprawie wydał także Śląski Urząd Wojewódzki. - Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach.  Niestety, pacjent zmarł. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne - poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

- Proszę w tym trudnym momencie o zachowanie spokoju. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy wszystkich zasad. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu - apeluje burmistrz Szczyrku.

Cztery przypadki koronawirusa w Bielsku-Białej

W poniedziałek Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował, że w mieście są cztery nowe, potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem. Wszystkie zakażone osoby to członkowie jednej rodziny. Jak się dowiedzieliśmy, zakażeni są rodzinnie powiązani ze zmarłym mężczyzną ze Szczyrku.

- Obecnie osoby są hospitalizowane, a ich stan jest określany jako dobry - informuje bielski urząd.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Na wybory!!

Wszyscy do urn !
@pemu
Chyba po kremacji
już oceniałe(a)ś
4
0
A ile osób zmarło na "choroby współistniejące", których współistnienia z koronawirusem nie stwierdzono, bo dzięki staraniom pisiego nierządu nie było dla tych osób testów?
już oceniałe(a)ś
27
1
Serio? a ile jest zgonów, których przyczyną jest koronawirus, a które nie zostały jako takie zarejestrowane? A ile jest zakażonych? Ile przeprowadzono testów?
już oceniałe(a)ś
16
1
"Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS gdy posłanka PO Lidia Gądek powiedziała z mównicy sejmowej, że młodzi lekarze w każdej chwili mogą wyjechać za granicę, aby tam zarabiać. Dlatego mam propozycje. Wszyscy zwolennicy partii rządzącej będą obsługiwani w czasie pandemii przez prof. Chazana i jemu podobnych, a reszta tzw. lewactwo przez pozostałą kastę wiecznie niezadowolonych lekarzy, rezydentów, ratowników i pielęgniarki. Honorowo i sprawiedliwie.
@Cztaj
Posłance Hrynkiewicz zostanie jeszcze ideowiec karczewski, który pojechał na odsiecz ewakuującemu się szpitalowi aby tam zarekwirować sprzęt ochronny (kombinezon, maskę, gogle) po to żeby się w to ubrać i sfotografować dla lansu. Poza tym nie zrobił NIC i pewnie jeszcze wystawił szpitalowi rachunek.
już oceniałe(a)ś
3
0
Odwiedziły osoby z Holandii, ku... tylko sspoaza Polski ktos mógł zarazić taki jest rozkaz dla Sanepidu, co za burdel, przeciez mógł się tez zarazic w Polsce, zaraza : wszystko co złe przychodzi zza granicy
@umysl321
I LBGT i inne
już oceniałe(a)ś
0
0
Do urn! Panie Kaczyński! Do urny!
Starszy Pan miał choroby współistniejące. Bez wirusa dalej by z tymi chorobami żył. To po jaką ... mi ta informacja, że miał inne choroby.
Zabił Go wirus.
Ilu jest osiemdziesięcio latków bez niedomagań zdrowotnych?
już oceniałe(a)ś
7
0
Na tę chwilę Polska ma 3,5 raza większość śmiertelność niż reszta świata.
już oceniałe(a)ś
7
0
To ja już nic nie rozumiem - św. Szumowski poleciła naszą służbę zdrowia Królowej Polski Najświętszej Panience, a król Polski Jezus Chrystus nie okrył swojego narodu wybranego ochronnym kombinezonem. Co gorsza - papcio Rysz-Śmigły tradycyjnie żebrze o pieniądze, mówiąc, że jego "dzieła" mogą paść. Nie pomagają loty samolotami nad diecezjami z relikwiami na pokładzie.
Kto tu właściwie kręci lody?!
już oceniałe(a)ś
5
0