Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Walkę z epidemią koronawirusa prowadzi wiele osób. Dołączyli do nich pracownicy Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH z pomocą studentów z Koła Naukowego „Inżynier XXI wieku”.

- Rozpoczęli pracę nad produkcją oraz dostarczeniem osłon ochronnych dla pracowników medycznych - wyjaśnia Akademia Techniczno-Humanistyczna.

Przyłbica chroni przed koronawirusem

Za pomocą drukarek 3D dostępnych na wydziale produkowane są przyłbice, które zmniejszają ryzyko zakażenia się koronawirusem w kontakcie z pacjentem. Przyłbice składają się z czterech części, są łatwe w montażu oraz dezynfekcji. Dodatkowo drukowane są również złączki filtrów stosowane w maskach.

Wydruk jednej przyłbicy trwa godzinę i 20 minut. Produkcja odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny. Zaangażowane w nią osoby stosują jednorazowe maseczki i gumowe rękawiczki ochronne.

ATH podkreśla, że takie działania prowadzone są w ramach akcji stworzonych przez firmy, uczelnie oraz pasjonatów druku 3D: #drukarzedlaszpitali oraz #przyłbicawkoronie. Pierwsze setki sztuk zostały już zmontowane i dostarczone do kilku placówek oraz szpitali.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.