W środę na ulice Bielska-Białej wrócą miejskie rowery. Operator systemu BBbike zapowiada, że podczas każdej wizyty na stacji personel będzie dezynfekował klawiaturę terminala.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miejskie rowery BBbike od kilku lat cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Bielska-Białej. W środę, 1 kwietnia, po trwającej od listopada przerwie system wypożyczalni ponownie rozpocznie działalność.

Trwają już ostatnie prace uruchomieniowe po przerwie zimowej. W zeszłym tygodniu z powodzeniem aktywowane zostały wszystkie stacje systemu. Trwa jeszcze kompleksowa kontrola sprzętu.

Rowery BBbike w czasie epidemii koronawirusa

Jak zapowiada Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, ze względu na obecną sytuację epidemiczną operator systemu podjął dodatkowe działania poprawiające bezpieczeństwo użytkowników.

– Podczas każdorazowej wizyty na dowolnej stacji systemu personel dezynfekował będzie klawiaturę terminala. Operator zaleca ponadto stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej w postaci rękawiczek lateksowych – informuje LOT Beskidy.

Charakterystyczne zielone rowery będą czekać na użytkowników w 24 lokacjach. Łącznie do dyspozycji jeżdżących będą 192 jednoślady.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem