Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ulice Żywiecka i Cieszyńska, czyli główne arterie Bielska-Białej, są w trakcie przebudowy. Dla kierowców oznacza to utrudnienia.

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że od poniedziałku 30 marca na ul. Żywieckiej zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu dwóch pasów ruchu w kierunku Żywca na odcinku od ul. Krasickiego do wjazdu do firmy Prefabed wraz z wlotem i wylotem ul. gen. Bora-Komorowskiego.

Zamknięcie nie będzie dotyczyło autobusów MZK. W czasie realizacji robót sygnalizacja będzie działała w trybie pulsacyjnym. Objazd w obu kierunkach pomiędzy ulicami Żywiecką a gen. Bora-Komorowskiego poprowadzono ulicami Straconki i Leszczyńską lub alternatywnie Poniatowskiego i Leszczyńską.

Utrudnienia potrwają do 2 kwietnia i są związane z wykonaniem ostatniej warstwy asfaltowej nawierzchni.

Zamknięta ul Cieszyńska

Z kolei od 31 marca zamknięta będzie ul. Cieszyńska na odcinku od skrzyżowania z ul. Jaworzańską do skrzyżowania z ul. Regera. Objazd poprowadzony będzie dwukierunkowo ulicami Regera i Twórczą. Dojazd do sklepów przy ul. Cieszyńskiej zostanie jednak zachowany.

Ruch autobusów będzie odbywał się objazdem z przystankiem na ul. Twórczej, natomiast ruch pieszych będzie poprowadzony istniejącymi chodnikami wzdłuż ulic Regera i Twórczej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.