Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do rozboju w parafii w Brennej doszło 19 marca. Z relacji księdza wynikało, że został zaatakowany w swoim mieszkaniu przez nieznane mu osoby. Zamaskowani napastnicy podstępem zmusili duchownego do otworzenia drzwi, a następnie pobili go i związali, po czym ukradli mu gotówkę oraz sprzęt elektroniczny.

Pokrzywdzony ksiądz nie był w stanie opisać przestępców, ponieważ mieli założone kominiarki.

Policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn

Sprawą zajęli się kryminalni z Cieszyna. Pomimo szczątkowych informacji na temat zdarzenia bardzo szybko ustalili dane osób, które mogły być sprawcami napadu. Policjanci rozpoczęli działania, które ostatecznie doprowadziły ich do kobiety i dwóch mężczyzn.

Sprawcy zostali zatrzymani. Przy młodszym z mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki. Po zgromadzeniu wszystkich dowodów i skompletowaniu materiałów kryminalni doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Wszystkim zostały już przedstawione zarzuty. Sprawcy zostali już aresztowani. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.