We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w województwie śląskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Próbki pobrane od dziewięciu osób okazały się dodatnie. Chodzi o mieszkańców powiatów lublinieckiego (1), raciborskiego (1) i tarnogórskiego (1). Pięciu pacjentów przebywa z kolei w szpitalu w Bytomiu. W szpitalu w Chorzowie jest natomiast pacjent, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Koronawirus. Wyzdrowiały kolejne osoby

Służby wojewody przekazały też dobrą informację.

- Ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie wyszły dwie osoby, które wyzdrowiały. To kobieta i 8-letnie dziecko z powiatu cieszyńskiego, którzy jako jedni z pierwszych w tym rejonie trafili na leczenie ponad trzy tygodnie temu - wyjaśnia Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Pacjenci zakazili się od bliskiej osoby, która wróciła z Niemiec. Kiedy byli w kwarantannie, wystąpiły u nich objawy koronawirusa i ostatecznie lekarz chorób zakaźnych zdecydował o hospitalizacji. Kobieta i dziecko podczas leczenia czuli się dobrze, a kuracja wdrożona przez specjalistów z cieszyńskiego szpitala przyniosła efekty - kolejne dwa testy pobranych próbek wykazały brak groźnego wirusa w ich organizmach.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy kobieta nie powinna opuszczać domu przez kolejne 2 tygodnie, dziecko zaś przez 4 tygodnie.

W województwie śląskim mamy w sumie 6 osób, które wyzdrowiały. Hospitalizowane są 162 osoby, w kwarantannie przebywają 12 363 osoby, a 7737 zostało objętych nadzorem sanitarnym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem