Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. 2,4 tys. zł to łączna kwota, którą będą musieli uiścić czterej mieszkańcy Bielska-Białej. Mężczyźni w wieku od 21 do 45 lat spotkali się nad rzeką Białą po to, by porozmawiać i napić się alkoholu. Dostrzegł ich pracownik ochrony jednego z biurowców i zawiadomił Komisariat III Policji w Bielsku-Białej. Na miejsce przyjechali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci ukarali każdego z mężczyzn 500-złotowym mandatem za złamanie nowych przepisów porządkowych i po 100 złotych za spożywanie alkoholu w miejscu, w którym jest to zabronione.

W związku z wprowadzeniem przez administrację rządową kolejnych obostrzeń, policjanci wzmagają kontrole na ulicach naszego miasta i powiatu. Sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Policjanci w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.