Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oddział zakaźny Szpitala Śląskiego w Cieszynie potrzebuje wsparcia, aby przyjąć jak najwięcej chorych w jak najlepszych warunkach. Dzięki osobistej ofierze księży w ramach jałmużny wielkopostnej udało się zebrać ponad 180 tys. zł. Po konsultacji z dyrektorem szpitala Czesławem Płygawką ofiarowane przez księży środki przeznaczone zostały na zakup najbardziej potrzebnych sprzętów: respiratora z ARDS (100 tys. zł), fumigatora (15 tys. zł), 2 kardiomonitorów (24 tys. zł), 8 pulsoksymetrów (1,2 tys. zł), komory laminarnej (30 tys. zł) i środków ochrony osobistej, takiej jak maski, kombinezony (ok. 9 tys. zł).

- W imieniu dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie, Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego oraz całego Regionu z głębi serca wyrażam ogromną wdzięczność księdzu biskupowi Romanowi Pindlowi i kapłanom z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy wykazali się niezwykłą hojnością oraz zaangażowaniem, przekazując znaczące wsparcie finansowe na rzecz naszego Szpitala. Dziękuję Wam za ten życzliwy gest i nieocenione wsparcie - mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Diecezja bielsko-żywiecka zachęca wiernych do włączenia się w akcję pomocy w walce z koronawirusem organizowaną przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Konto bankowe PLN: Bank Pekao  47 1240 1170 1111 0010 6323 0610.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.