Beskidzka Izba Lekarska rusza z akcją dla służby zdrowia "Pomagamy" skierowaną zarówno do tych, którzy pomocy potrzebują, jak i do tych, którzy takową mogą zaoferować. W międzyczasie bielscy prawnicy zbierają pieniądze na doposażenie personelu medycznego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zorganizowana przez Beskidzką Izbę Lekarską akcja „Pomagamy” skierowana jest z jednej strony do do szpitali, NZOZ, praktyk lekarskich czy pojedynczych lekarzy, którym brakuje środków ochrony osobistej czy dezynfekcyjnych, a z drugiej strony do tych, którzy mogą w tej sytuacji pomóc – do przedsiębiorców, firm czy zwykłych ludzi, którzy chcą i mogą pomóc w dostarczeniu tych produktów.

Zapotrzebowanie jest duże zarówno na płyny dezynfekcyjne, maseczki, gogle czy przyłbice, jak i na ewentualne usługi takie jak noclegi czy katering dla personelu poddanego kwarantannie. Chęć zarówno uzyskania pomocy, jak i jej udzielenia należy kierować na adres mailowy pomagamy@bil.bielsko.pl. Akcja będzie koordynowana przez członka Okręgowej Izby Lekarskiej dr. Marcina Mierzwę wraz z Klubem Młodego Lekarza i pracownikami biura.

Środowisko sędziowskie pomaga

Do pomocy służbie zdrowia zaangażowali się także bielscy sędziowie, adwokaci, notariusze, radcy prawni, komornicy, prokuratorzy, referendarze, kuratorzy i asystenci. W portalu Zrzutka.pl pojawiła się zbiórka na zakup środków ochrony do bielskich szpitali.

– Akcja jest adresowana przede wszystkim do bielskich prawników, ale każdy, kto ma świadomość, na jakie zagrożenia narażeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostały personel medyczny oraz z jakim oddaniem i poświęceniem wykonują dla nas wszystkich swoje obowiązki, może ich wesprzeć i podziękować im za to swoją wpłatą na tej zrzutce – podkreśla Jarosław Sablik, sędzia Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

Zbiórkę można znaleźć pod adresem https://zrzutka.pl/mns9f7.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mateusz mowi ze środków jest dostatek więc tak jest poniewaz jego slowa sa swiete
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nagle przejrzeli na oczy na Podbeskidziu? Modły już nie wystarczą?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0