Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy Biegu po Nowe Życie, który 18 kwietnia miał się odbyć w Wiśle, oczywiście zdecydowali o przeniesieniu imprezy. Ta społeczna inicjatywa wsparcia polskiej transplantologii w trudnych czasach wystartowała z nowym projektem internetowym

To telewizyjna audycja, którą pomysłodawcy nazwali „Trójka z Plusem”. Audycja wyjątkowa, tworzona przez osoby po przeszczepieniu dla osób po przeszczepieniu. W każdym odcinku trzy osoby po przeszczepieniu stawiają pytania Plusowi, czyli „bawią się” w reporterów. Plusem będzie osoba związana z medycyną transplantacyjną, ale nie tylko. Będą także osoby znane z ekranów telewizyjnych, które wspierają ideę przeszczepiania i dawstwa narządów.

Znany transplantolog odpowiedział na pytania

Na początek na pytania odpowiedział profesor Zbigniew Włodarczyk, wybitny transplantolog, dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. W reporterów wcielili się: Adriana Szklarz – kobieta z męskim sercem, Tomasz Zieliński – 9 lat po przeszczepie wątroby i Jan Stępniak – 13 lat po przeszczepie nerki.

Audycję można oglądać na Facebooku Biegu po Nowe Życie:

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.