Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas kwarantanny żaden z przebywających na oddziale pacjentów nie mógł zostać wypisany do domu. Nikt nie mógł również zostać na oddział przyjęty. Od soboty oddział działa normalnie. 

- Zgodę na wznowienie pracy Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej wydał bielski Sanepid. Pacjenci, którzy obecnie przebywają na oddziale, zostaną wypisani do domu, jeżeli ich stan zdrowia na to pozwoli. Koniec kwarantanny oznacza, że na oddział mogą być przyjmowani chorzy wymagający hospitalizacji - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej poddany został kwarantannie z końcem marca. Powodem był dodatni wynik na obecność SARS-COV-2 u jednego z pracujących tam lekarzy. Miał wcześniej kontakt z pacjentem przebywającym na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, który okazał się zakażony koronawirusem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.