Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aby miasto wyglądało kolorowo o każdej porze roku, wydział gospodarki miejskiej bielskiego ratusza zdecydował się na szeroko zakrojone nasadzenia kwiatów. Kiedy tylko przyroda zaczęła budzić się do życia, na miejskich skwerach zakwitły pierwsze kwiaty cebulowe – krokusy i żonkile.

Bielsko-Biała kwitnie na wiosnęBielsko-Biała kwitnie na wiosnę Paweł Sowa / UM w BB

– Teraz w ich miejsce pojawiają się tulipany i bratki. Możne je podziwiać na pl. Żwirki i Wigury, pl. Smolki, a także skwerach przy ul. Głębokiej i przy skrzyżowaniu ul. Stojałowskiego i Dmowskiego – wyjaśnia wydział prasowy bielskiego ratusza.

Piękne tulipany przy dworcu i teatrze

– Szczególnie pięknie wyglądają tulipany przy Zamku Sułkowskich i w sąsiedztwie Teatru Polskiego – mówi Wiesław Maj, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. – Warto zwrócić też uwagę na rabaty naprzeciwko dworca PKP i na to, jak rozwija się zieleń w parku przy ul. Skarżyńskiego – dodaje naczelnik Maj.

W mieście kwitną też ozdobne drzewa owocowe. Kwiatem pokryły się wiśnie kanzan i śliwy pissardii. Można je zobaczyć na pl. Żwirki i Wigury. Rozkwitły też drzewa porastające skarpę przy ul. Partyzantów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.