Choć mediolańskie targi Salone del Mobile zostały odwołane, to ekspozycja najnowszej kolekcji mebli jasienickiej firmy Paged i tak ujrzała światło. Tyle że w internecie, jako wirtualna ekspozycja, którą zwiedzać można bez biletów wstępu i o każdej porze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Edycja 2020 Salone del Mobile została odwołana w związku z pandemią koronawirusa. Targi te to jedno z największych światowych wydarzeń związanych ze wzornictwem i wnętrzarstwem. Na tym wydarzeniu z nową kolekcją miała zaprezentować się firma Paged, która w Jasienicy kontynuuje blisko 140-letnią tradycję produkcji mebli giętych. To właśnie z tej podbielskiej fabryki pochodzą chociażby legendarne fotele bujane, niegdyś nieodłączny element wielu polskich domów, a i teraz cieszący się niemałą popularnością produkt.

- Paged Meble zamierzało promować swoją ekspozycję targową hasłem Embrace New Forms (ang. Chłoń nowe formy). Ten zwrot odnosił się zarówno do debiutujących kolekcji, jak i formy prezentacji niektórych treści – podkreśla firma.

Ekspozycja bez godzin otwarcia i biletów wstępu

Ekspozycję można podziwiać już teraz, w oryginalnym terminie mediolańskich targów, gdyż firma zdecydowała na pokazanie swoich projektów w internecie.

- Postanowiliśmy zrealizować swoją wystawę w dynamicznej formule, gdzie samodzielnie kreujesz swoje doświadczenia z naszą ofertą. Nie potrzebujesz biletów wstępu, godzin otwarcia, programu zwiedzania. Tylko Ty i my zawieszeni w przestrzeni pomiędzy rzeczywistością, a słowami, którymi złożyliśmy wiele obietnic. Oceń sam, czy to się udało – opisują wystawę twórcy.

Na wystawę skłaniają się wygięte w finezyjne łuki krzesła, nawiązująca do lat 60. i 70. kolekcja Heritage czy nowy wzornik tkanin. Kolekcję można obejrzeć pod adresem embracenewforms.com/pl/

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem