Do grona darczyńców Szpitala Śląskiego dołączyli Adam Małysz oraz Kajetan Kajetanowicz. Sportowcy i ich zespoły przekazali do placówki dary i słowa wsparcia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Szpitalu Śląskim osobiście pojawił się Adam Małysz, który dostarczył personelowi środki do dezynfekcji, a także napoje energetyczne, przekąski i wodę mineralną. Wcześniej, kilkanaście dni temu, były skoczek podarował szpitalowi dwie skrzyniowe zamrażarki, już wykorzystywane przez personel. W rozmowie z dyrektorem szpitala Czesławem Płygawką i pracownikami Małysz przekazał swoje słowa wsparcia.

- W takiej sytuacji, powinniśmy z całych sił wspierać nasz miejscowy szpital, tutaj się przecież leczymy – podkreślał.

Części zapasowe wprost od rajdowego zespołu

W pomoc zaangażował się także pochodzący z Ustronia rajdowiec Kajetan Kajetanowicz. Jego zespół dostarczył do szpitala niezbędne części zapasowe do szpitalnych ambulansów, które są ciągle w trasie, a także znaczny zapas płynów dezynfekcyjnych.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, które płynie do nas z wszystkich stron. Dziękujemy za wszelkie dary, które przekazujemy personelowi, aby mógł pracować jeszcze bezpieczniej i w bardziej komfortowych warunkach. Dziękujemy także za wszelkie wpłaty pieniężne, także te kierowane przez Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, dzięki którym kupujemy dodatkowy sprzęt medyczny, wyposażenie oraz środki ochronne dla personelu. Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej okazywanej solidarności przedsiębiorców, sportowców, instytucji, a także osób prywatnych ze środowiskiem medycznym. Wspólnymi siłami zwyciężymy z zagrożeniem koronawirusem - podsumowuje dyrektor szpitala Czesław Płygawko.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem