Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny komisariatu w Kobiernicach w powiecie bielskim odebrał zgłoszenie o włamaniu do automatycznego odkurzacza przy jednej z samoobsługowych myjni samochodowych przy ul. Żywieckiej. Na miejsce został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że włamywacze przyjechali audi.

- Jak się okazało, sprawcy nie ukradli gotówki z kasety odkurzacza, ponieważ kilkanaście minut przed nimi właściciel opróżnił ją z gotówki. Podczas włamania spowodowali jednak straty na blisko tysiąc złotych - wyjaśniają bielscy policjanci.

Mundurowi odtworzyli drogę ucieczki sprawców i zdobyli nagrania z kamer, które zarejestrowały ich wizerunki. Podejrzenia padły na parę z Katowic.

Włamywali się do odkurzaczy samochodowych

W sprawę włączyli się śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy. Ustalili adres i zatrzymali zaskoczoną parę włamywaczy. Podczas przeszukania ich samochodu i mieszkania policjanci znaleźli blisko 40 gramów amfetaminy. Sprawca w wieku 37 lat i jego o 5 lat młodsza wspólniczka zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Kryminalni podejrzewali, że para może mieć na koncie więcej podobnych włamań. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Oprócz próby włamania do myjni w Kobiernicach, jeszcze tego samego dnia włamali się do odkurzacza samochodowego w Lipowej w powiecie żywieckim, skąd ukradli ponad 1,5 tys. zł.

 - Śledczy ustalili także, że 37-latek włamał się do odkurzacza przy myjni w Oświęcimiu, powodując łącznie straty w wysokości blisko 30 tys. zł - informuje bielska komenda.

Kryminalni doprowadzili parę do prokuratury. 32-latka została objęta policyjnym dozorem. Jej 37-letni partner, który był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa, został aresztowany. Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia, przy czym 37-latek, jako recydywista, może zostać surowiej potraktowany przez sąd.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.