Policjanci z Węgierskiej Górki zostali wezwani do 44-latki oraz o cztery lata starszego mężczyzny, którzy mieli pod opieką dwoje dzieci, ale byli kompletnie pijani.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że w jednym z domów nietrzeźwi rodzice opiekują się dziećmi. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W mieszkaniu zastali 44-letnią kobietę oraz 48-letniego mężczyznę. Oboje byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że 44-latka miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu, a jej mąż powyżej promila.

Pod ich opieką znajdowało się dwóch chłopczyków w wieku 11 i 6 lat. Dziećmi zajęła się rodzina, a 44-latka została przewieziona do izby wytrzeźwień. Śledczy ustalą teraz, czy nietrzeźwi rodzice narazili swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem