Kryminalni z Bielska-Białej wytropili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy spalili bmw Z4 o wartości 100 tys. zł. Sprawcom grozi 5 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło przy jednej z restauracji na ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Zamaskowani sprawcy podpalili warte blisko 100 tys. zł bmw, a następnie uciekli.

Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu przy ul. Składowej. Policjanci, dzięki analizie zebranego materiału dowodowego, szybko ustalili dane osób podejrzewanych o to przestępstwo.

Sprawcom grozi 5 lat więzienia

Mieli to być dwaj bielszczanie w wieku 22 i 27 lat. Policjanci rozpoczęli więc ich poszukiwania i zatrzymali zaskoczonych mężczyzn. Obaj zostali doprowadzeni do bielskiej komendy. Jak się okazało, motywem działania sprawców miały być nieporozumienia w sprawie wcześniej prowadzonych interesów pomiędzy jednym z podpalaczy i właścicielem bmw.

Mężczyznom postawiono zarzuty podpalenia bmw Z4, które uległo całkowitemu zniszczeniu. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 5 lat więzienia. Niebawem podpalaczami zajmie się bielski sąd, który może także orzec wobec nich obowiązek pokrycia właścicielowi strat za zniszczony samochód.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem