Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pegaz to zwierzę uratowane przez Klub Gaja w 2000 r. Jego wykup był w Polsce symboliczną chwilą dla ludzi pomagających zwierzętom.

Koleje życia Pegaza bywały różne. Klub Gaja stara się o niego dbać, jak może. Teraz zbiera pieniądze na ostrzykiwanie jego pleców serapiną. Koń cierpi bowiem na zaawansowany zespół Kissing Spine – schodzenie kręgosłupa, wyrostki kolczyste kręgów ocierają się o siebie. Został zdiagnozowany w 2016 roku po wykonanym zdjęciu RTG.

Pegaz potrzebuje pomocy

Od tego czasu Pegaz korzysta z koniecznych ćwiczeń, zabiegów fizjoterapeutycznych, osteopatycznych, akupunkturowych i suplementów. Obecnie potrzebuje zabiegu - ostrzykiwania pleców środkiem przeciwbólowo-przeciwzapalnym.

Plecy Pegaza są zmęczone i obolałe od ciężarów, jakie nosiły całe dotychczasowe życie. Klub Gaja potrzebuje 1,2 tys. zł, żeby zapewnić mu komfort i pomóc w życiu bez bólu. W tym celu zorganizował zbiórkę.

Klub Gaja uratował już 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki. Dlatego klub prosi o pomoc.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.