Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 20-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który jadąc pod wpływem alkoholu, uszkodził cztery zaparkowane samochody. Obywatel Ukrainy został przewieziony do policyjnego aresztu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło przy ul. Boryczki w Bielsku-Białej. Jeden z mieszkańców osiedla zauważył seata ibizę, którego kierowca, jadąc, obijał się o zaparkowane przy osiedlowej drodze auta. Natychmiast powiadomił policję. Hałas tłuczonych samochodów zaalarmował inne osoby. Trzech mężczyzn, którzy zauważyli, co się dzieje, zareagowało natychmiast. Gdy spostrzegli, że kierujący seatem jest nietrzeźwy i próbuje uciec, schwytali go.

Na miejsce przybyli skierowani przez oficera dyżurnego mundurowi z drogówki, którzy zatrzymali upojonego alkoholem kierowcę seata. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i odholowali seata, który, jak się okazało, nie miał ważnego ubezpieczenia. 20-latek uszkodził w sumie cztery zaparkowane samochody. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Grożą mu 2 lata więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem