W Beskidach mogło dojść do tragedii. Młody mężczyzna, chcąc uniknąć zatrzymania przez policjantów, pędził samochodem popularnym deptakiem nad Żylicą w Szczyrku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mundurowi patrolowali ul. Beskidzką w Szczyrku. Ich uwagę zwrócił kierowca renault escape, który widząc radiowóz, gwałtownie przyspieszył i starał się odjechać. Postanowili zatrzymać go do kontroli, włączając sygnały świetlne oraz błyskowe.

Kierowca jednak je zignorował i rozpoczął szaleńczą ucieczkę, łamiąc po drodze wszelkie przepisy. W końcu zjechał na popularny deptak dla pieszych nad Żylicą, z którego na co dzień korzysta wielu spacerowiczów, rowerzystów i rolkarzy. Tam po kilkuset metrach ucieczki został zatrzymany. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci ustalili, że powodem ucieczki było to, że 18-letni mieszkaniec powiatu bielskiego nie miał prawa jazdy, a samochód był bez aktualnych badań technicznych. Młodzieniec był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Sprawcy grozi teraz 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kierowcom powinno się robić badania psychologiczne, zupełnie jak przy pozwoleniu na broń.
  @PSGL
  OK, ale jak zrobić takie badania tysiącom kierowców, którzy nawet nie starali się o prawo jazdy?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @sssmog
  kilka % jak ten w artykule zawsze się znajdzie, ale zdecydowaną większość zdarzeń
  powodują ci, który prawo jazdy mają.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0