Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci z Rajczy zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko 31-letniemu mieszkańcowi powiatu żywieckiego. Jak wynika z akt sprawy, pod koniec 2018 r. 31-latek zawarł przedwstępną umowę sprzedaży domku typu bliźniak z dwiema kobietami. Od każdej z nich pobrał zaliczkę na poczet kupna w wysokości 25 tys. zł.

Domek był w fazie budowy i mężczyzna zgodnie z umową miał go doprowadzić do stanu deweloperskiego. 31-latek nie wywiązał się jednak z umowy, odmówił zwrotu zaliczek, a na początku tego roku dom sprzedał jeszcze innej osobie.

Sprawą zajęli się policjanci z Rajczy. Po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 31-latkowi zarzuty oszustwa. Na poczet przyszłych kar i roszczeń prokurator zastosował wobec niego zabezpieczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.