W Czeskim Cieszynie powstaje nowoczesny dworzec autobusowy, który zastąpi stary, wysłużony obiekt. Z nowego miejsca pasażerowie odjadą w 2022 roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy dworzec usprawni komunikację zarówno dla mieszkańców Czeskiego Cieszyna, jak i polskiej części miasta. Obiekt, oprócz sporej infrastruktury dla autobusów i pasażerów, będzie także wyposażony w duży parking typu park and ride, na którym wygodnie będzie można zostawić pojazd i w dalszą podróż udać się transportem zbiorowym.

Autobusy odjadą stąd w przyszłym roku

Nowy dworzec to przeszklony z trzech stron nowoczesny obiekt, a zewnętrzna jego część wizualnie połączona będzie z historycznym budynkiem dworca kolejowego. W ramach inwestycji powstanie także infrastruktura dla rowerzystów - wygodna trasa połączy ulice: Frýdecką i Jablunkovską.

Z nowego terminalu autobusy odjadą w 2022 roku. Pieniądze na tę inwestycję udało się pozyskać ze środków unijnych (to aż 85 proc. budżetu), a także ze środków państwa i samorządu. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem