Podbeskidzie Bielsko-Biała zwróciło się do kibiców z niecodzienną inicjatywą. Aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chorującego na SMA Wiktora, klub wystawił na licytację staż podczas dnia meczowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

3-letni Wiktor Szczechowiak z Węgierskiej Górki choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który może uratować jego życie został okrzyknięty mianem „najdroższego leku świata”. Terapia genowa, pozwalająca na zatrzymanie choroby i zwiększająca szansę na skuteczną rehabilitację, to koszt 9 mln. zł.

 

W zbiórkę zaangażowało się bardzo wielu wolontariuszy, prowadzone są również popularne ostatnio w takich sytuacjach licytację na portalach społecznościowych. – Zwycięzca licytacji będzie mógł uczestniczyć w przygotowaniach do meczu. Zwykle zaczynamy je już 5 godzin przed meczem od przygotowania reklam na stadionie, następnie przygotowujemy akredytacje dla mediów. W trakcie meczu zwycięzca będzie pomagał zespołowi biura prasowego w relacjonowaniu meczu w klubowych mediach – mówi Marcin Zarębski, rzecznik prasowy Podbeskidzia, które na licytację na Facebooku przekazało staż w klubie podczas dnia meczowego, w którym „Górale” zagrają z Wisłą Kraków. Czy zwycięzca może spodziewać się czegoś jeszcze? – Jak zdradzę teraz niespodzianki, to nie będą niespodziankami. Największą atrakcją jest możliwość zobaczenia meczu na żywo, co dziś jest najbardziej pożądane przez kibiców, ale z pewnością na tym się nie skończy – uśmiecha się Zarębski.

Licytować można do 29 marca, a mecz z Wisłą Kraków „Górale” rozpoczną 5 kwietnia o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Pieniądze zebrane w licytacji w całości trafią na leczenie chorego Wiktora.

Link do licytacji. Link do "siepomaga".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem