Pamiętacie jeszcze, jak cieszyliśmy się, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej? Na niektórych przejściach granicznych symbolicznie przepiłowano wtedy szlabany, odbyły się festyny, koncerty i pokazy sztucznych ogni. To było wielkie, radosne...
Jeszcze w marcu mają ruszyć prace związane z przebudową ulicy Międzyrzeckiej w Bielsku-Białej. Na razie wyciętych zostało kilkaset drzew.
Pierwsze pociągi współfinansowane przez gminy mają wyjechać na tory w przyszłym roku. Za dodatkowe połączenia pomiędzy Rybnikiem i Wodzisławiem miasta chcą wspólnie zapłacić 1,2 mln zł rocznie. Niewykluczone, że ich ślady pójdą inne gminy.
- "Syria jakiej nie ma" to przede wszystkim opowieść o ludziach, których spotkał Tomek Nowak podróżując przez ten kraj w 2011 roku, tuż przed wybuchem wojny domowej trwającej do dziś - zapraszają organizatorzy spotkania z podróżnikiem, grupa...
Do tragicznego zdarzenia doszło w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. Na terenie jednej z posesji mężczyzna wpadł do szamba. Nie udało się go uratować.
Są takie dni, kiedy ma się ochotę na coś nowego, nieznanego, na coś, co przestawi myślenie na inne, nomen omen, tory.
W Warszawie odbył się dzisiaj marsz "Kocham Cię Europo", a w różnych miejscach Polski ludzie spotkali się, by wspólnie zaśpiewać "Odę do radości". Punktualnie w samo południe pojawili się także na Rynku w Cieszynie.
Letni rozkład lotów 2017 wchodzi w życie w niedzielę 26 marca. Z lotniska w Pyrzowicach pasażerowie będę mogli polecieć do 31 państw na czterech kontynentach.
W bazie przy ul. Raciborskiej w Katowicach Koleje Śląskie zbudują zamkniętą automatyczną myjnię dla pociągów. - Na razie zbudowaliśmy peron do mycia ręcznego. Pociągi będą teraz czystsze - obiecuje Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.
W krajowym etapie selekcji kandydatów do otrzymania Znaku Dziedzictwa Europejskiego w edycji 2017 niemal połowę wszystkich głosów internautów zdobył ewangelicki Kościół Jezusowy. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrało Łódź i...
Godzina dla Ziemi WWF to akcja przypominająca, że otaczające nas środowisko naturalne nieustannie ulega degradacji. Dzieje się tak przez działalność człowieka, możemy i powinniśmy pomóc chronić Ziemię.
Podzielone sztucznie miasto zrosło się, od kiedy mosty graniczne opuścili najpierw celnicy, a potem pogranicznicy. Nad Olzą nikt nie wyobraża sobie powrotu do przeszłości. W sobotę w samo południe na rynku w Cieszynie "Oda do radości".
W czasie wolnym od służby dzielnicowy z bielskiego komisariatu zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy wkradli się na prywatną posesję przy ul. Rydla i włamali się do budynku. Pomógł mu świadek zdarzenia. Kolejnego ze sprawców zatrzymał wezwany na...
Prof. Leszek Balcerowicz spotka się z mieszkańcami Bielska-Białej. - Nie czekajmy na jeźdźca na białym koniu tylko działajmy - przekonuje.
Śląska policja szuka motocyklistów, którzy wyprzedzali auta jadąc poboczem i środkiem drogi. - W 24 sekundy popełnili kilkadziesiąt wykroczeń - podkreśla starszy aspirant Tomasz Bratek z komendy wojewódzkiej w Katowicach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.