Na przebudowywanym rynku w Cieszynie posadzono drzewa. Wcześniej mieszkańcy obawiali się, że w ogóle nie będzie tam zieleni.
Spółka Conceptinvestment.pl wystąpiła o pozwolenie na budowę dwóch apartamentowców z garażami podziemnymi przy ul. Grondysa w Bielsku-Białej. Mieszkańcy Kamienicy nie będą zadowoleni z kolejnej inwestycji.
Na przełomie 2023 i 2024 roku zostanie otwarty hotel Mercure Szczyrk Resort. Będzie jednym z najwyżej położonych obiektów w Polsce.
Pięć jednostek straży gasiło pożar w Galerii Sfera w Bielsku-Białej.
Bielscy radni przyjęli budżet miasta na 2023 rok. Zapisano w nim 263 mln zł na miejskie inwestycje.
Droga ekspresowa S52 ma ułatwić podróże z Bielska-Białej do Krakowa. Inwestycję ujęto w przyjętym przez rząd programie budowy dróg krajowych do 2030 r.
Wybranemu w przetargu wykonawcy oddano plac budowy nowego mostu w Porąbce. Roboty na miejscu powinny rozpocząć się wiosną 2023 roku.
Na zwieńczeniu narożnej kamienicy przy ulicach Ratuszowej i 11 Listopada - budynku, który był w przeszłości siedzibą władz miejskich - zamontowano herb Białej. Kamienica była remontowana od 2020 r.
Zakończyła się duża rozbudowa Alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Cały przebudowany odcinek od ronda gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" po dolną stację kolei gondolowej na Szyndzielnię oddano właśnie do użytku.
Na przebudowywanym placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej zaprezentowano makietę żaby w skali 1:1. Grający na flecie płaz to jedna z dwóch żabich postaci, które - docelowo wykonane z brązu - upiększą to miejsce.
Ani jeden wykonawca nie wystartował w przetargu na dokończenie przebudowy zabytkowego amfiteatru w bielskim Lipniku. Nadleśnictwo Bielsko jednak się nie poddaje.
Ul. Schodowa to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na bielskiej starówce. Stojące przy niej zabytkowe obiekty już częściowo wypiękniały, teraz miasto zabierze się za odnowienie samej uliczki.
Od niedzieli 11 grudnia pasażerowie po długiej przerwie pojadą pociągami w Beskid Śląski. Zakończyła się duża inwestycja polegająca na przebudowie linii kolejowych od Chybia przez Skoczów do Cieszyna i Wisły-Głębce.
- Wzory łowickie, kaszubskie czy podhalańskie są bardzo ładne, ale dlaczego muszą być obecne w Szczyrku? - pytają urzędnicy z tego miasta. Opracowali specjalny przewodnik i namawiają, aby na tym terenie używać wzornictwa wyłącznie rodem z Beskidów....
Na trasie do Zwardonia pociągi mogłyby pojechać z prędkością nawet do 160 kilometrów na godzinę. Oczywiście, jeśli uda się zmodernizować linię.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.