Więcej
  Komentarze
  Błagam nie poddawajcie tego typu pomysłów, bo jeszcze kasztelan przeczyta i zabetonuje wszystko do reszty.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Taaa, kasztelan ze swoją sitwą je wyremontuj na amen. Beton, granit, kostka, asfalt i kosze na śmieci co 23,5 centymetra. Najlepiej bez drzew, trawy i miejsc dla dzieci. Bo taka jest wizja starych niereformowalnych dziadów, nie słuchających nikogo i nie wyciągających żadnych wniosków, wybranych przez frustratów i takich samych emerytów jak oni.
  @d.kos a i jeszcze jedno jak będą odnawiac to niech postawią również kompostownik bo przecież kasztelan z radnymi namawia mieszkanców do kompostowania trawy w swoich ogrodach to w parkach miasto też niech daje przykład
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jeżeli ma to być takie odnowienie jak w parku Słowackiego to wolałbym żebym nic z nimi nie robiony. PS. Dzień bez slajdów dniem $$$traconym.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  odnowić ?? ...brrr już się zaczynam bać, błagam nie podżegajcie do wycinki i betonowania parków, w Bielsku tylko w ten sposób rozumie się odnowienie parków. alejki z betonowej kostki, parkingi parkowe, szpalery koszy na śmieci ... nein danke wolę żwirowe alejki, zieleń, czasem ławeczka.
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  Na litość boską, nie namawiajcie do odnawiania! Odnawianie po polsku oznacza wycięcie wszystkiego, co starsze i wyższe dosłownie w pień, kamienną pustynię (kostka, w wersji lux - granitowe płyty) i rachityczne iglaczki, które zdychają po obsikaniu przez psy!!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Tak przy okazji wiecie o co chodzi z niedawną wycinką drzew na terenie Zespołu Szkół Budowlanych przy Warszawskiej? O ile pamiętam nie przebiegają tam żadne linie energetyczne także nie rozumiem komu przeszkadzały.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Obawiam się, że redakcje nie wie o czym pisze. Niech pani redaktor pofatyguje się do takiego Żywca, czy Cieszyna i zobaczy jak tak wygląda park, czy Wzgórze Zamkowe, nie wspominając o Parku Ujazdwoskim, Łazienkach, Plantach, park Szczytnicki. Na wiosnę całe w kwiatach, a zamiast mleczy i koniczyny rośnie tam prawdziwa trawa, po drzewach hasają wiewiórki. Przede wszystkim nie wyobrażam sobie, żeby kierowcy parkowali tam na trawnikach, jak to ma miejsce na tyłach Urzędu Pracy. W jednym miejscu ktoś nagminnie rozjeżdża trawnik omijając sobie słupki, które w teorii mają uniemożliwiać wjazd samochodom na alejki. Na zimę używa się soli do odśnieżania, wycina się zdrowe drzewa (jak w zeszłym roku przy kortach), kasztanowce są chore (rude już w sierpniu), bo ich nikt nie leczy. Do stwierdzenia, że park Włókniarzy leży w ścisłym centrum też można się przyczepić, ale czego można się spodziewać po dziennikarzach dla których tzw. Bulwary Straceńskie leżą w Straconce Mało mamy parków, pani redaktor, a i tak są zaniedbane
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Trudno się nie zgodzić z Przedmówcami odnośnie kwalifikacji ludzi odpowiedzialnych w B-B za gospodarkę przestrzenną, szczególnie zaś parki. Mało że mamy ich mało i po wojnie ani komuna, ani demokracja nie założyła ani jednego nowego - choć możliwości jest sporo, to jeszcze ci ratuszowi magicy zamierzają "po swojemu" ucywilizować Aleje Blichowe (przezwane nie wiedzieć czemu Parkiem Włókniarzy!) i Park Strzelniczy (ditto - Park Słowackiego!). Sz. Dziennikarze - z Wami jest trochę tak jak z ministrami obrony: w krajach nieautorytarnych stwierdzono, że sprawy bezpieczeństwa kraju są zbyt poważne - aby za nie odpowiadali wojskowi! Gospodarkę przestrzenną, tereny zielone, parki, architekturę krajobrazu - zostawcie zwyczajnemu społeczeństwu, które ma zdrowy, chłopski rozum, ewentualnie dobrym fachowcom!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0