Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przyroda rządzi się swoimi prawami. Dla niektórych rozwijająca sie roślinność to jest problem. najlepiej byłoby wszystkie brzegi wybetonować. A tak w nawiasie to na którym miejscu w Europie pod względem zanieczyszczenia powietrza jest Żywiec? Zbiornik pełni rolę przeciwpowodziową dlatego powinien być okresowo oczyszczany z zalegających osadów, śmieci drzew a przede wszystkim wysprzątany. I tutaj jest rola dla turystów i wędkarzy. Zabierajcie po sobie swoje śmieci i będzie jeden problem mniej.
  @normix1 Powinieneś zapytać na którym ZE ZBADANYCH miejsc pod względem zanieczyszczenia jest Żywiec. Tak się dziwnie składa że ostatnio Polska jest na tapecie, a jakoś nikt nie zwraca uwagi na inne kraje w których jest czasami znacznie gorzej. Jak się szacuje, w krajach UE umiera co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza około pół miliona ludzi, z tego 50 tysięcy w Polsce. Czyli statystycznie dokładnie tyle samo co w innych krajach podobno o wiele czystszych. Dziwne nie? Poza tym dziwnym trafem nie zbadano terenów przemysłowych Czech, Włoch, Belgi czy Francji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Taki los czeka każdy sztuczny zbiornik. Odmulenie nie wiele tu da, a jeśli to na krótki czas. Inną sprawą jest, że odmulenie spowoduje wzrost nacisku wody na zaporę, a ta, nie pierwszej młodości już nie jest. Miliard to może być za mało na taki zabieg.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a te 6 mln m3 mułu nie zmniejszyło rezerwy powodziowej?
  @polsz O 6 mln m3 :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0