Pracownicy zakładu Marelli Bielsko-Biała Poland otrzymują od dyrekcji propozycje dobrowolnego odejścia z pracy. Zwolnienia grożą także w kolejnych zakładach.

Jak informuje Związek Zawodowy Pracowników Metalowcy Organizacja Międzyzakładowa w Bielsku-Białej, pracownicy zakładu Marelli Bielsko-Biała Poland Sp. z o.o. zaczęli otrzymywać od dyrekcji propozycje dobrowolnego odejścia z pracy za porozumieniem stron, z trzymiesięczną odprawą. Takie działania zaczęto podejmować bez konsultacji ze stroną społeczną. Związkowcy zażądali spotkania z dyrekcją oraz rzetelnych informacji o sytuacji w zakładzie.

Na sytuację w Bielsku-Białej wpływ ma zakończenie produkcji niektórych samochodów w Tychach

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  W kontekście tej informacji dziwią liczne wpisy na fejsbukach popierające ekspansje chińskich pojazdów w Europie i wyzywające od czci europejskich producentów. Piszą to albo pożyteczni idioci albo opłacane rubelkami trole.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Ogólnie jest to efekt tego że Europa jako taka staje się kontynentem emerytów i ludzi wygodnych którzy wysiłek nawet ten intelektualny traktują jak karę, a od życia jedynie wymagają...
  Przestajemy być częścią świata która daje światu coś więcej niż potencjalnego klienta (na razie jeszcze mającego sporo w portfelu ale pewno niedługo) - brak innowacyjności na skalę taką jak ta z czasów rewolucji przemysłowej spowoduje ze za jakieś 100 lat Europa będzie kawałkiem lądu do wykorzystania ... Starzejemy się nie tylko fizycznie ale przedewszystkim intelektualnie - wygodnictwo i bezczelna pewność siebie będzie naszym gwoździem do wiadomo czego.
  Ostatni gasi światło
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Widzę, że eldorado przemądrzałych związkowców z Solidarności właśnie się nieodwołalnie kończy. Królowie tzw. khe, khe Pod-bes-ki-dzia właśnie przenoszą się na śmietnik. Historii…
  już oceniałe(a)ś
  1
  1