Nowe drzewa i inne rośliny, dwie fontanny z żabami, elektroniczny fortepian, kamienna nawierzchnia i dużo ławek - tak wygląda po przebudowie plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej.
Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na założenie ogrodu wertykalnego na parkingu wielopoziomowym przy Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej. To już drugie podejście do tego przedsięwzięcia.
Na stacjach i przystankach kolejowych między Skoczowem a Cieszynem i między Goleszowem a Wisłą podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów. Zegary i komunikaty dźwiękowe ułatwią podróże.
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej zintegrowanego węzła przesiadkowego. Ta inwestycja całkowicie odmieni rejon dworców PKP i PKS.
Zaawansowanie robót na odcinkach powstającej w rejonie Bielska-Białej drogi S1 sięga już 40 proc.
- Okazuje się, że patodeweloperka dotyczy nie tylko największych miast - mówi pan Wojciech, prawnik. Pokazał zdjęcia, co zbudowano w pobliżu jego domu w Wiśle. Takie sytuacje to w beskidzkich miejscowościach coraz większy problem.
Na Żywiecczyźnie kierowcy będą korzystać z jednej z najdłuższych estakad w Polsce. Efektowny obiekt, będący częścią trasy ekspresowej S1, widać z daleka.
Roślinność opanowuje wiaty przystankowe w Czechowicach-Dziedzicach. To jeden ze sposobów na obniżenie temperatury w mieście.
Bielszczanie korzystają już z przebudowanego placu Wojska Polskiego. W tym miejscu prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe.
W Wiśle, przy tzw. małej zaporze, zakończyło się odtwarzanie zabytkowych obiektów. Gdy zostaną wyposażone, turyści odwiedzający Beskidy zyskają nową atrakcję.
Wpisany do ewidencji zabytków charakterystyczny stary dom, który stał poniżej kościoła w bielskiej Straconce, został wyburzony. Miasto prowadzi w tym miejscu dużą inwestycję.
Zakończyła się przebudowa terenu wokół Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Dzięki tej inwestycji osoby ze szczególnymi potrzebami mają lepszy dostęp do placówki.
Władze gminy Jasienica pod Bielskiem-Białą przekazały firmie Exalo Drilling działkę w Grodźcu jako teren, na którym zostanie wykonany odwiert wód termalnych.
Od poniedziałku (7 sierpnia) kierowcy w Bielsku-Białej mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Przyczyną jest budowa drogi ekspresowej S1.
W oknie dawnego ratusza w Białej umieszczono historyczną mapę przedstawiającą, jak wyglądało miasto Biała w 1908 roku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.