Więcej
  Komentarze
  To na co kuźwa czekacie? Posprzątać, nawieźć piasku i kamieni. Ale nie, lepiej gadać o in vitro, embrionie nienarodzonym, gender, mgle i pomnikach.
  @Gość: Darek Posprzątać, rozumiem, ale po co zawozić piasek i kamienie?
  już oceniałe(a)ś
  27
  7
  @Gość: Darek no to sprzataj kuzwa!!
  już oceniałe(a)ś
  13
  47
  @Gość: Darek kto tak ci zrył beret? nie ma innych tematów w Polsce? Myślisz, ze jak nie będzie dyskusji o embrionie, to Jezioro Żywieckie będzie od razu czystsze? Jak nie będzie refleksji o skutkach ideologii gender, to ruszą hufce czyścicieli Żywieckiego?
  już oceniałe(a)ś
  21
  51
  "Wyschnięte jak kałuża" - cenię sobie dobre dziennikarstwo! ;-)
  @Gość: timur Jezioro Żywieckie przez suszę jest wyschnięte - rarytas. .
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @Gość: timur "Jezioro przez suszę jest wyschnięte jak kałuża." Rewelacja.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  @Gość: timur No co ty? suchej kałuży nie widziałeś? ;)
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  @Gość: timur frustrat
  już oceniałe(a)ś
  2
  10
  eldorado dla detektorystów.... obejść wszystkie pomosty z wykrywaczem metali i pozbierać wszystko, co wpadło do wody nieuważnym i nietrzeźwym ;))))
  już oceniałe(a)ś
  304
  5
  Proponuję więcej w Polsce budować dróg.Więcej asfaltu,kostki brukowej zamiast trawników.Proponuję zajmować więcej terenów zielonych na której żyją ptaki,ryby i inne żywe organizmy.Osuszać bagna i rzeki...a na ich miejscach budować hale i magazyny.Odralniać ziemie uprawne i zorganizować masowe polowania na wszystkie gatunki zwierząt.Wtedy nasza Ziemia będzie na pewno lepsza.Nie wiem po te głupie artykuły.Przecież głupi człowiek nie sam jest wszystkiemu winny.
  już oceniałe(a)ś
  268
  83
  Polska ma jedne z najsłabszych zasobów pitnej wody, a liczni idioci podniecają się gazem głupkowym, do wydobycia którego potrzeba gazylion ton wody - amok!
  @Gość: Gupek_wolski do tej pory, na tej planecie zużyliśmy od czasów industrializacji, 1/3 wód "podziemnych"... mam nadzieję, że nasze dzieci będą miały co pić za te 30 lat i woda nie stanie się kolejną przyczyną do wyżynania się w ramach tego samego gatunku. ponoć rozumnego... pfff... w skali globalnej to homo sapiens sapiens ma o jedno sapiens za dużo w nazwie... banda debili, począwszy od tych na szczycie po tych na samym dole "drabiny społecznej" ( segregacja ekonomiczna w ogóle nie powinna istnieć w świadomym społeczeństwie ). banda debili w tym ja, żeby nie było, że się szczególnie wyróżniam... na pewno staram się nie być hipokrytą "hejtującym" innych i niesegregującym śmieci np, ale jestem ten sam gatunek... myślę sobie jednak, że biorąc pod uwagę to jak krótko w skali wszechświata istniejemy i ile żeśmy zrozumieli to jednak jakoś damy radę.. plastiku z oceanów nie usuniemy teraz... ale za dwadzieścia lat, kto wie, czy przy pomocy nanorobotów tego nie dokonamy.. a nie ma owoców morza, bez cząsteczek plastiku w ciałach..
  już oceniałe(a)ś
  17
  13
  @Gość: Gupek_wolski zobaczymy co powiesz za rok, dwa gdy będzie powódź
  już oceniałe(a)ś
  9
  13
  @hrabin1 Bill Gates ostatnio zachwalał wodę uzyskaną ze ścieków i szamba. Zdatna do pica, do tego efektem ubocznym uzyskania czystej wody była energia elektryczna. Nie martwiłbym się więc bardzo o to, że nasze dzieci nie będą miały co pić... prędzej działkowiec nie będzie miał czym swoich kwiatków podlewać w upał.
  już oceniałe(a)ś
  2
  8
  @Gosc: dziubins skoro jesteś smakoszem wody z odpadów, zapraszam do kolektora ściekowego w Warszawie idzie prosto do Wisły na wysokości trasy W-Z możesz do woli smakować tego co zachwala Gates. Osobiście wolę wodę którą uzdatniło naturalne środowisko niż maszyna Gatesa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  Jakiego "Podbeskidzia"? Wstydzilibyście się używać tej kretyńskiej nazwy pisząc dla czytelników w całej Polsce! Nie ma żadnego Podbeskidzia. Jezioro Żywieckie leży w Beskidach, konkretnie na obrzeżach Beskidu Małego. Historycznie i kulturowo - na Żywiecczyźnie, która jest częścią (uwaga!) Małopolski. Tylko administracyjnie Żywiec kojarzy się ze Śląskiem (bo leży w województwie śląskim).
  @Gość: Żywiec_88 zamiast odpowiedzi - Żywiecczyzna należała do księstwa oświęcimskiego, które znalazło się w czasie rozbicia dzielnicowego (po 1138) w dzielnicy krakowskiej, senioralnej. W 1179 r. książę krakowski, Kazimierz Sprawiedliwy, oderwał od niej powiaty oświęcimski oraz bytomski i podarował je swemu stryjecznemu bratu, Mieszkowi Plątonogiemu, który był księciem opolsko-raciborskim. W ten sposób Żywiecczyzna wraz z ziemią oświęcimską znalazła się w strefie wpływów Śląska. Przez ziemię żywiecką biegł wówczas szlak handlowy z Węgier, przez Słowację na Śląsk Historia regionu - Żywiecczyzna Agnieszka Piotrowska, Weronika Iwanek
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Gość: Żywiec_88 Czy mógłbyś wytłumaczyć, dlaczego nazwa "Podbeskidzie" jest kretyńska? Nie ma żadnego Podbeskidzia? Oczywiście. Nie ma też Śląska - jest państwo Wielkomorawskie. I nie ma Polski - są Rosja, Prusy i Austrowęgry :-)
  już oceniałe(a)ś
  10
  35
  @Gość: Żywiec_88 Istnieje taki region jak Podbeskidzie chociaż jest kwestionowany przez zakamuflowaną opcję niemiecką. Występował już w literaturze XIX w. po obu stronach dzisiejszej granicy Polski, Moraw i Słowacji. Po morawskiej stronie często widzi się tablice z wyrazem Podbeskydy lub podbeskydski. Poczytaj w Internecie o starych pismach wydawanych np. na Ziemi Cieszyńskiej - tam ten termin występuje już w czasach naszych pradziadków.
  już oceniałe(a)ś
  12
  18
  @Gosc: jorik zakamuflowana opcja ma to w poszanowaniu jak się co nazywa. Sama nazwa Podbeskidzie jest określeniem zbyt młodym by mówić o istnieniu takiego regionu. Chyba powstało w odpowiedzi na określenie Podhale.
  już oceniałe(a)ś
  21
  3
  @Gosc: jorik Nie ma "podbeskidzia" i nigdy nie było. Jest tylko i wyłącznie Pogórze Ślaskie. "podbeskidzie" wymyśliły matoły ściągnięte tu przez Dziopaka jako niewolnicza siła robocza do FSM-u.
  już oceniałe(a)ś
  15
  7
  @Gosc: Übermensch "wymyślił" a raczej przywołał to pojęcie, i to w odniesieniu do Beskidów niejaki "Ślązak" 100 lat temu ... pl.wikipedia.org/wiki/Emanuel_Grim
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No ale przecież to nie jest naturalne jezioro, tylko zbiornik retencyjny. Skoro "wysycha" to znaczy, że ktoś spuścił z niego wodę, a nie to że ta woda za szybko wyparowała :) .
  @wojtekd na Mazowszu nie przybyło w Wiśle... zresztą ze wschodu w Narwi to samo...
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  @hrabin1 No ale tak jak przed powodzią spuszcza się wodę ze zbiorników retencyjnych, tak przed okresami suszy zbiera się w nich wodę.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  @wojtekd ale żeby spuścić, trzeba najpierw wodę nazbierać! A tu decydentom oleju w głowie zabrakło, a przyrodzie - wody. Polak mądry po szkodzie.A TAK NAPRAWDĘ TO O PIENIĄŻKI CHODZI - WYDAĆ PIENIĄDZE UNIJNE NA HYDROTECHNIKĘ, BO PRZEPADNĄ! I TAK W CAŁEJ POLSCE.
  już oceniałe(a)ś
  15
  6
  @Gość: poznaniak Pewnie jest właśnie tak, jak piszesz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @wojtekd Tu akurat wody nikt nie spuszczał, tylko rzeczywiście większość wyparowała.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @wojtekd ""Zbiornik ulega systematycznemu zamulaniu nanosami rzecznymi uchodzących do niego cieków wodnych oraz zasypywany materiałem pochodzącym z abrazji jego brzegów. Szacuje się, że w ciągu ok. 70 lat od daty budowy pojemność zbiornika zostanie zmniejszona o ok. 50%[3]." źródło Wikipedia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @hrabin1 Odpowiedz mi czy w rzece głębokiej czy płytkiej będzie więcej wody? Za tzw kmuny były spółki wodne ich zadaniem było odmulanie rzek, rzeczek strumyków i rowów melioracyjnych i problemów z poziomem wody w rzekach nie bylo. Le od obalenie komuny obalono również setki tysięcy firm bez potrzeby (na rozkaz zachodu- bo my wam damy) między innymi zlikwidowano spółki wodne i mamy teraz efekt brak wody w rzekach i zbiornikach. Od obalenia komunizmu żadna rzeka nie była odmulana, kiedyś statki woziły zboże do gdańska a teraz kajakiem wpadasz na mielizną i mówimy nasza piękna Wisła i śpiewamy nadal płynie Wisła płynie po polskiej krainie itd Czy nie jest to przepiękna piosenką? Żądam ukarania te rządy które doprowsadziły do takiego stanu rzek w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  @patriotaa Ciekawe, jak wygląda dno Wisły przed zapora we Włocławku...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @wojtekd jednak nie wyschło? Szkoda, gdyby chodziło o wysychanie, wystarczyłoby wydać zakaz wysychania i sprawa na przyszłość rozwiązana. Jak się jednak okazuje, woda w tym jeziorze nie paruje. Pewnie już wcześniej ktoś jej zabronił parowania.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @patriotaa A ja rzondam ókarania tyh rzont, kture doprowadzili do najwjenkszej f Chistotrji analfabetyzmu
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Może to głupie ale nie dałoby się pogłębić jeziora jak jest okazja? a wydobytą ziemie sprzedać ?.
  @pomaranczowoczarny Ile placisz?
  już oceniałe(a)ś
  32
  27
  @pomaranczowoczarny Tak, to głupie.
  już oceniałe(a)ś
  21
  13