Krzywiąc się na szczepionkę AstraZeneki, nauczyciele zachowują się nieracjonalnie. Tak jakby na tonącym okręcie nie chcieli wsiadać do szalupy, bo osobom starszym zaproponowano nowszą i wygodniejszą.
Do tragicznego wypadku doszło w środę po południu w Cieszynie. Nie żyje kierowca samochodu osobowego, który zjechał ze swojego pasa ruchu i zderzył się z ciężarówką.
Krakowska pracownia projektowa Autograf Studio przygotowała projekt oryginalnego domu, który powstaje w Beskidzie Śląskim. Forma budynku nawiązuje do ogromnego teleskopu wycelowanego w niebo.
Na początku lutego rozpoczęła się rekonstrukcja mostu na Białej w ciągu deptaka 11 Listopada w Bielsku-Białej. Most będzie wyglądał tak, jak w latach międzywojennych.
1 lutego rozpoczęło się ponowne składanie wniosków do programu 500+. Poseł Maciej Kopiec chce, aby takie wnioski mogły składać też kobiety w ciąży, skoro płód jest dzieckiem.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 6802 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 702 z nich stwierdzono w województwie śląskim.
Grzegorz Puda, który przez lata był radnym miejskim w Bielsku-Białej, na antenie TVP wyraził swój pogląd na temat dzieci wychowywanych w miastach. Stwierdził m.in., że wiele z nich myśli, że mleko bierze się z kartonu. Poprzedni minister też...
Firma Bumech z Katowic sfinalizowała zakup prywatnej kopalni PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach i związanej z nią spółki Mining Services and Engineering. Transakcja ma opiewać na 19 mln zł.
Bielski Polsport wybudowano na terenie cmentarza żydowskiego, na którym ostatni pochówek odbył się zaledwie kilkanaście lat wcześniej. Czy teraz zostaną tam wybudowane apartamenty?
Od 5 lutego, by wjechać na terytorium Czech z krajów wysokiego ryzyka, trzeba będzie pokazać wynik testu antygenowego lub PCR. Przekroczenie granicy bez testu będzie możliwe tylko w wyjątkowym wypadkach.
Zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej podpisał umowę na opracowanie koncepcji wprowadzenia do eksploatacji autobusów o napędzie wodorowym.
Panie premierze, proszę mi uczciwie poradzić, co w mojej sytuacji mam robić i co mają zrobić moi znajomi, którzy utrzymują się tylko z turystyki i od prawie roku nie mają za co żyć? - pyta Andrzej Cienciała, przedsiębiorca z Wisły.
W górach w większości krajów Europy koszt akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca to w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W Polsce za pomoc nie musi płacić nawet turysta, który pijany, w letnich butach wybrał się na Giewont czy Babią...
Przedsiębiorcy z branży turystycznej mają dość. Otwierają działalność mimo zakazów. - Dla wielu to desperacka próba uniknięcia komornika - mówi jeden z przedsiębiorców w Wiśle.
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie dał się nawet pandemii. "Gazeta Wyborcza" również włączyła się w akcję, prowadząc licytacje i e-skarbonki.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.