- Kiedy kilka miesięcy temu usłyszałam zapowiedź, że wkrótce będzie dostępny test na endometriozę, nie mogłam w to uwierzyć. Teraz jestem już zapisana na wizytę - mówi Natalia, która na co dzień żyje z bólem. Cena 2 tys. zł za test jej nie przeraża.
Pieprznik jadalny jest bardzo często nazywany przez grzybiarzy kurką. Wielką zaletą tego grzyba jest to, że nie ma śmiertelnie trujących "sobowtórów".
Kończy się remont kąpieliska Panorama w Bielsku-Białej. Poseł PiS Przemysław Drabek oraz miejscy radni przekonywali, że nie byłoby modernizacji, gdyby nie rząd, który dał na ten cel pieniądze.
Bliscy tragicznie zmarłego wójta Jaworza proszą o to, by nie przynosić kwiatów i wieńców, a zamiast tego przekazywać datki na rzecz ZHP. Od radnych zależy, czy odbędą się przedterminowe wybory.
Kąpielisko "Start" w Cygańskim jest w każdy pogodny dzień oblegane przez mieszkańców. Nowy sezon zaczął się tutaj 1 czerwca. Trwa remont "Panoramy".
W pierwszej połowie 2024 roku do Cieszyna przyjadą nowe autobusy elektryczne. Władze miasta podpisały umowę na dostawę sześciu takich pojazdów.
Postępują prace związane z przebudową wiaduktu w ciągu ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Trwa rozbiórka starego obiektu, a inwestycja oznacza trudności także dla pasażerów pociągów.
"Galeria na płocie" działa przy przystanku Grodziec Zagóra w Jasienicy niedaleko Bielska-Białej. Otwarta jest przez cała dobę i - jak mówią jej twórcy - opiera się jakimkolwiek formom organizacji.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie manifestacji na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Sprawą zajęli się także radni.
Andrzej Duda nie skończył nawet uzasadniać, dlaczego podpisze ustawę "lex Tusk", a Konrad, mieszkaniec Bielska-Białej, wściekły na niego i na cały PiS miał już zaklepane miejsce w busie, którym jego koledzy jadą 4 czerwca na marsz do Warszawy.
Dwaj grotołazi wybrali się do jaskini Trzy Kopce w Beskidach. Zabłądzili, wyjść na powierzchnię pomogli im ratownicy GOPR. Warto pamiętać o ważnej zasadzie.
Miasto nie wybuduje w najbliższym czasie nawet tymczasowego chodnika przy ulicy prowadzącej do Pływalni Aqua w Bielsku-Białej. Piesi muszą tam chodzić po bardzo wąskiej jezdni.
Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski w końcu zdecydował, jak chce iść do wyborów parlamentarnych. - Trzecia Droga czekała na nas z otwartymi rękami - mówi jeden z prezydentów.
Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, nie będzie już brał udziału w pracach prezydenckiej rady do spraw samorządu terytorialnego. Powód? Podpisanie przez Andrzeja Dudę "lex Tusk".
Wykorzystując nieuwagę osób, sen oraz otwarte drzwi, wchodzili do pomieszczeń i kradli wszystko to, co było w zasięgu ich wzroku. Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali mężczyznę i jego wspólniczkę.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.