W ośrodku narciarskim Jasna na Słowacji są tłumy Polaków. - Bez problemu można się tutaj ze wszystkimi dogadać po polsku. Czuję się tu bardziej u siebie niż np. w Austrii - mówi Krystian z Katowic.
Prace przy budowie drogi ekspresowej S1, która przetnie Beskidy, są zaawansowane w ponad 70 proc. Wszystko wskazuje na to, że droga zostanie oddana w pierwszych miesiącach 2025 r.
Wózki inwalidzkie, żywność, środki przeciwbólowe i opatrunki, koce, płyny do dezynfekcji, a także meble i buty trekkingowe - taki transport wyjechał z powiatu bielskiego do walczącej Ukrainy.
Na Przełęczy Salmopolskiej i Urzędzie Miejskim w Szczyrku zamontowano pierwsze defibrylatory.
Serwisowanie silników w samolotach Wizz Aira nie pozostanie bez konsekwencji także dla lotniska w Pyrzowicach. Niektóre loty zostaną zawieszone, inne zmienione.
W poniedziałek w ratuszu w Bielsku-Białej odbędzie się debata zatytułowana "Co jest dobre dla Polski?". W wydarzeniu weźmie udział m.in. prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.
Zakończyła się budowa Muzeum Kultury Wilamowskiej. W związku z przyjęciem "uchwały anty-LGBT" miastu groziło odebranie dotacji.
Na piątek 9 lutego rolnicy zapowiadają w całej Polsce strajk. Kierowcy muszą liczyć się ogromnymi utrudnieniami na drogach.
Do Brennej narciarze jeździli kiedyś tak, jak do Szczyrku, Wisły i Ustronia. Teraz była ich tam garstka, ale za rok ma być już zupełnie inaczej.
W tłusty czwartek na pasażerów kolei linowej na Szyndzielnię będą czekały pączki z cukrem pudrem i różą.
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad projektem zazielenienia placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Miasto dostanie na ten cel prawie pół miliona euro.
Sytuacja pogodowa w województwie śląskim jest niepokojąca. Ze względu na silny wiatr i wezbrania rzek strażacy mają pełne ręce roboty. Prognozy mówią, że może być jeszcze gorzej.
W środę (7 lutego) w Beskidach prognozowany jest silny wiatr. Ośrodek w Szczyrku zapowiedział, że część kolejek linowych nie będzie funkcjonowała.
Barbara Nowacka, ministra edukacji, przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia, zgodnie z którym oceny z religii i etyki nie będą wliczane do końcoworocznej średniej. Zmiana budzi duże emocje.
W zeszłym roku w województwie śląskim popełniono 113 tysięcy przestępstw. To o ponad 37 tysięcy mniej niż w 2022 r. Mniej było też wypadków na drogach, a także ofiar tych zdarzeń.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.